Vyhledávání:

rozšířené

Košík

0 Kč

  • Tel.: 733 121 943
Cenová bomba
Anketa

Kde jste nás našli?

Ukázat výsledky

Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?

Doporučte nás

Jak vybrat dětskou matraci?

Nabídka matrací je šírší než v předchozích letech, a tak i zkušení rodiče mohou mít problém při výběru kvalitní matrace do dětské postýlky.

Matrace už nedělíme jen na molitanové a pružinové (ty už se koneckonců z nabídek vytrácí), při výběru se setkáte s kombinacemi různých materiálů. Nejčastějšími otázkami kolem matrací jsou: k čemu je dobrý kokos, který je skoro v každé matraci? K čemu je dobrá pohanková vrstva? Nepotí se dítě na latexové matraci? Proč se nedoporučuje molitan? Proč se raději vyhnout poděděným matracím?

Matrace je velice důležitá. V prvním roce na ní miminko tráví většinu dne – to je důvod, proč o kvalitě matrace přemýšlet.

Matrace může být je obrovským zdrojem roztočů. Špatná matrace je líhniště mikroorganismů, kterým se ve vlhkém a špinavém prostředí dobře daří. Mimo to může špatná či proleželá matrace negativně ovlivnit vývoj páteře miminka.
 
Proto výrobci přicházejí s matracemi, které omezují syntetické materiály na minimum. Nejoblíbenějším a osvědčeným materiálem posledních let je KOKOS.
Kokosová vlákna jsou propletena do poměrně pevné desky, která Vám sice nemusí připadat příjemná, ale pro dítě představuje ideální pevnost pro oporu páteře. Vlákna kokosu jsou hypoalergenní. Kokos skvěle odvádí vlhkost a zároveň poskytuje skvělé provzdušnění, takže vlhkost se v matraci nedrží.
 
Dalším trendem v oblasti dětských matrací je POHANKA.
Matrace s pohankou se obvykle vyrábějí v kombinaci kokos-molitan-pohanka. Pohanka je o něco měkčí než kokos a je tudíž vhodná pro odrostlejší dítě. Má stejné vlastnosti jako kokos – je vzdušná, odvádí vlhkost a je hypoalergenní.
 
PAMĚŤOVÁ PĚNA či LATEX je z přírodního materiálu a taktéž poskytuje vhodné prostředí i pro alergiky.  Pokud je matrace dobře zpracovaná, dítě se zbytečně nepotí.
 
A nakonec starý známý MOLITAN – Molitanová matrace nemusí být nutně špatná. Při výběru matrace však věnujte zvýšenou pozornost výšce matrace a její pevnosti. Matrace by měla mít kvalitní bavlněný povlak, nejlépe pratelný, který odvede vlhkost.
 

Ať už vyberete jakýkoliv materiál, vždy dbejte na PEVNOST matrace – dětská záda potřebují pro zdravý vývoj pevnou oporu. V žádném případě byste při stlačení neměli cítit rošt matrace či pružiny, a to ani v případě, že vyvinete větší tlak než dítě.  

Potah matrace by měl být bavlněný a dostatečně silný, aby matraci chránil a zároveň přirozeněn odváděl pot dítětě, a snímatelný, tudíž pratelný.

Levné kočárky

  • Levné kočárky Prodej nových a bazarových kočárků. Levné značkové kočárky

Dětské postýlky

Dětské matrace a povlečení

Provozovatel

PETTO je rodinná firma fungující na českém trhu již více než 20 let.

Díky letitým zkušenostem s dětským sortimentem můžeme našim zákazníkům nabídnout to nejlepší zboží za výhodné ceny, rychlý záruční i pozáruční servis a nadstandardní služby jako zajištění náhradního kočárku, opravy do druhého dne, záruka na kočárek od termínu porodu atd.

Naši zkušení a ochotní zaměstnanci Vám rádi pomohou a poradí s výběrem vhodného kočárku, bezpečné autosedačky, postýlky a dalšího dětského zboží.

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.